Už 25 rokov v Košiciach

Tanečné centrum Cassia dance


O NAŠOM CENTRE

Tanečné centrum Cassia dance n.o. vzniklo v januári 2005 v Košiciach za účelom rozvoja kultúrnych a duchovných hodnôt mladých ľudí. V januári 2016 sme pozastavili činnosť neziskovej organizácie a založili občianske združenie. Záujmom tanečného centra je aj dať možnosť tanečníkom prezentovať sa a súťažiť. Ročne naši tanečníci absolvujú 5 a viac tanečných súťaží, z ktorých si každoročne odnášajú desiatky trofejí. Motiváciou pre tanečnú mládež sú aj vystúpenia na rôznych podujatiach a prezentácia na tanečnom predstavení v našom projekte prázdne javisko- voľné hľadisko. Okrem toho sa venujeme edukačným projektom. Naši tanečníci majú možnosť učiť sa od zahraničných lektorov. Organizujeme tanečné sústredenia a denné tábory pre najmenších. 


Inštruktori

Klaudia Nastišin

Choreografka, kostymérka, animátorka projektantka a človek ktorý je zodpovedný za celkový vizuál tanečného centra. Tancu sa venuje celý život a v Cassia dance je od samého začiatku. Študovala Fakultu športu a jej hlavným záujmom je vytvoriť z Cassia dance miesto kde sa stále niečo deje a ľudia sa cítia ako doma.  

Beáta Oleárniková

Je zakladateľkou a srdcom Cassia dance. Vychovala stovky tanečníkov a taktiež sa podieľala na tvorbe muzikálov Stromy, Leví kráľ, Krysař a Matúš Čák Trenčiansky. Taktiež jej choreografia vítala Pápeža v Košiciach. Má za sebou obrovské projekty ako Medzinárodný festival tanca a Mestská tanečná liga.

Katarína Frigová Dis. Art

Bývalá sólistka Štátneho divadla Košice a pedagogička konzervatória Jozefa Adamoviča je v našom tanečnom centre inštruktorkou klasického tanca. Je našou špecialistkou na metodiku výučby už pre tých najmenších tanečníkov.  

BA. Lukáš Nastišin Dis. Art

Sólista charakterového tanca v Národnom divadle Košice a pedagóg konzervatória Timonová u nás pôsobí ako extérny pedagóg a obohacuje tanečné centrum o svoje skúsenosti. Jeho choreografie už niekoľko krát vyhrali Majstrovstvá Európy.

Peter Džubera

Pedagóg Prešovského konzervatória a kondičný a silový tréner v Davaj makaj. Jeho umelecká tvorba je poznačená praxou v zahraničí. Cassia dance je jedna z jeho stálic, kde tvorí choreografie, ktoré ženú úspechy na súťažiach a vzdeláva respondentov.     

BA. Kristína Oleárniková

V Cassia dance je od samého začiatku a dotiahla to na profesionálnu úroveň. Študovala tanec v Linzi, vo Francúzsku, navštívila Holandsko a New York, aby získala poznatky o odlišných technikách výučby. Momentálne pôsobí v Nemecku no domov sa stále rada vracia a podieľa sa na zdokonaľovaní našich tanečníkov.  

Priestory